• slider1.jpg

Atrakcyjne propozycje kulturalne w Sokole Wtorek, 13 listopada 2012

Dyskusyjny Klub Filmowy (dla dorosłych i dla dzieci), ciekawe koncerty  oraz spotkania podróżnicze to nowe, atrakcyjne propozycje Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Będzie z nich mogła skorzystać publiczność w starosądeckim Sokole”. (Wszystkie zapowiedzi są odznaczane w kalendarzu - obok).  

Dyrektor Wojciech Knapik zgodnie z obietnicą próbuje reaktywować kino w Starym Sączu. Forma kina studyjnego ma przywrócić tej placówce rangę ważnego centrum kultury. Dyskusyjny Klub Filmowy, do którego zgłasza się akces poprzez wykupienie karnetów na kilka kolejnych filmów, daje możliwość sprowadzania filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych, na niekomercyjnych, korzystnych finansowo zasadach. Z założenia DKF uzupełniają projekcje filmów o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje. Szczegółowe propozycje klubowe na stronie Sokoła.

Spotkania klubowe DKF Sokole Oko dla dorosłych będą się odbywały w środy o godz. 18 (karnet na 5 kolejnych filmów: 20 zł, karnet ulgowy dla uczniów, studentów emerytów i rencistów za okazaniem legitymacji: 12 zł), natomiast DKF Małe Sokole Oko dla najmłodszych będzie w niedzielę o godz. 14:30 (karnet na 5 kolejnych filmów: 12 zł). Klub dla dorosłych inauguruje w środę 14 listopada oparty na prawdziwych wydarzeniach film Artura Penna „Bonnie i Clyde” z 1967, z Warrenem Beattym i Faye Dunaway w rolach głównych.

W piątek 16 listopada, godz. 18.00 w Sokole rusza cykl „Spotkania Podróżnicze w Starym Sączu” - Grzegorz Petryszak zaprasza: Leszek Cichy „Od Everestu do Aconcagui” (wstęp: 8 zł). W sobotę 17 listopada o godz. 18.00 koncert: Basia Stępniak-Wilk „Przywidzenia” (koncert promujący najnowszą płytę znanej krakowskiej artystki). Wstęp: 20 zł. W sobotę 24 listopada o godz.18.00 - Teddy Jr. (koncert holenderskiego muzyka i performera Teddiego Jr. z muzykami z różnych krajów). Wstęp: 20 zł.

W niedzielę 25 listopada o godz.16.00 w starosądeckim Sokole odbędzie się Koncert Charytatywny Fundacji BĘDZIE DOBRZE (występy:
LINKAGE NEW,  Zespół Regionalny Starosądeczanie, Bigger Half, S&M, Something more serious, Studio Legal, Heyli i inni... licytacja dzieł sztuki i przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów i prywatnych darczyńców). Więcej na oficjalnej stronie FUNDACJI!

Szczegóły propozycji w „Sokole” na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu oraz www.facebook.com/CentrumKulturyiSztuki (tel. 18 334 84 00, kom. 884 891 734).

Wszystkie następne propozycje koncertowe i repertuarowe będą odznaczane w kalendarzu na stronie pierwszej www.stary.sacz.pl (u góry po prawej stronie). 

Polecamy i zapraszamy! (RK)