• slider1.jpg

Zapraszenie na koncert Adama Zalasa Piątek, 26 października 2012

Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu zaprasza na recital gitarowy Adama Zalasa we wtorek 30 października o godz. 17:30 w starosądeckimi Sokole. W programie koncertu kompozycje wirtuozów gitary różnych nurtów muzycznych. Wstęp wolny!

 Adam Zalas ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Uczył się gry na gitarze klasycznej u Wandy Dubińskiej, Czesława Droździewicza, Janusza Sochackiego. Po ukończeniu studiów poszerzał wiedzę i umiejętności u światowej sławy artystów i pedagogów: Davida Russella, Roberto Aussela, Alvaro Pierriego. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Koncertował jako solista w niemal całej Europie. Zajmuje się też działalnością pedagogiczną w szkołach muzycznych w Krakowie i Nowym Sączu. Od 1996 roku pełni funkcje dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego im. Czesława Droździewicza w Krynicy.
 W programie koncertu w Starym Sączu kompozycje wirtuozów gitary różnych nurtów muzycznych: Gaspara Sanza, Fernando Sora, Francisco Tárregi, Stepana Raka, Leo Brouwera, Carlo Domeniconiego, Paco Peny. Polecamy i zapraszamy.

Publik. R.K.