• slider1.jpg

Wraca Sącz Jazz Festival Piątek, 12 lutego 2021

Pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie festiwalu w listopadzie, ale teraz korzystając z częściowego odmrożenia kultury Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari zaprasza w lutym na trzy koncerty.

 Wystąpią:
19.02 Szymon Mika Trio
21.02 Zawartko/Piasecki feat. Wendt, Lubertowicz
26.02 AMC Trio (Słowacja)
a także jeśli odmrożenie zostanie utrzymane to kolejni artyści w tym Wojciech Karolak Trio (wstępnie zaplanowany na pierwszy weekend marca).
Bilety: 30 zł już w sprzedaży www.ekobilet.pl/ckis

 

Szymon Mika, uznany za Nadzieję Roku 2016 według czytelników magazynu Jazz Forum, to jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych w Europie.
Jego kunszt doceniany był na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach, w ostatnich latach zapraszany jest do współpracy przez najwybitniejsze postacie muzyki jazzowej w Polsce i zagranicą. W Piwnicy Pod Baranami zaprezentuje materiał ze swoich dwóch ostatnich albumów „Unseen” oraz „Togetherness”.

AMC Trio to znakomite słowackie trio jazzowe z Preszowa, doskonale znane nie tylko w Europie, ale i na świecie. To zderzenie niesamowitych muzycznych gawędziarzy, których każda kompozycja i improwizowane wyrażenie ma za sobą narracyjną myśl. To grupa muzyków ze świetnymi kontaktami z najlepszymi światowymi muzykami jazzowymi.

Dowód? Można było ich usłyszeć w towarzystwie takich artystów jak: Randy Brecker, Oscar Paterson, Phillip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Regina Carter, Eric Marienthal czy Michael Patches Stewart. Jako Trio także mają swoje osiągnięcia i fanów gdziekolwiek się pojawią nie tylko z racji talentu i wrażliwości, ale także z powodu łagodności i optymizmu jakim się otaczają.


Najnowszy projekt stworzony przez duet Zawartko/Piasecki oraz Tomasza Wendta jest kompilacją utworów z autorskich płyt, jazzowych improwizacji, etnicznych brzmień, impresji na temat natury, kompilacją minimalizmu z wielkim emocjonalnym przekazem. Projekt niesie głęboką treść pozamuzyczną, jest oparty na niuansach i porusza wrażliwością. Do wspólnego grania muzycy zaprosili Wojciecha Lubertowicza, który otwiera nowe przestrzenie rytmiczno-brzmieniowe dopełniając wyjątkowości projektu.


Urząd Miejski w Starym Sączu