• slider1.jpg

Program Wsparcia Gmin Górskich - skorzysta Stary Sącz Środa, 13 stycznia 2021

Z obliczeń wynika, że spełniamy kryteria według których naszej gminie z tego programu może przypaść aż 8 milionów złotych – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Gminy powiatu nowosądeckiego otrzymają pomoc w ramach Programu Wsparcia Obszarów Górskich. Projekt zaprezentował wicepremier Jarosław Gowin. To inicjatywa m.in. ministra Andrzeja Gut-Mostowego. Ze szczegółami do Starego Sącza przyjechał Tomasz Michałowski szef gabinetu politycznego Wicepremiera i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina.

Dla gmin z największymi nakładami na inwestycje w latach 2016-2020 to 8 milionów zł. Na wsparcie w tej wysokości może liczyć Stary Sącz.

- Pieniądze przeznaczone będą na podniesienie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej naszej gminy - dodaje Kazimierz Gizicki. - Zrealizujemy kolejne inwestycje na Górze Miejskiej i na starosądeckich stawach.

Pieniądze będa przeznaczone między innymi na kładkę dla pieszych i rowerzystów, która połączyć nad ul. Jana Pawła II dworzec "Parkuj i Jedź" z rynkiem. W ramach tego samego przedsięwzięcia – usprawnienia komunikacji między miastem, a budowanej właśnie atrakcji na Miejskiej Górze (leśne molo) wyremontowana zostanie ul. Królowej Jadwigi i wybudowana nowa kładka nad potokiem Moszczeniczanka. Powstanie szybki, bezkolizyjny i bezpieczny ciąg, dla turystów, którzy będą chcieli skorzystać z tej atrakcji.

Pozostałe środki zostaną wykorzystane na rozbudowę parkingu przy cieszącym się coraz większym powodzeniem kąpielisku na starosądeckich stawach. W tej właśnie okolicy gmina wybuduje pumptrack. Zaraz niedaleko węzła rowerowego EuroVelo dzięki czemu będą mogli z niego korzystać również użytkownicy tras rowerowych.


 Urząd Miejski w Starym Sączu