• slider1.jpg

Głos Starego Sącza na Forum Ekonomicznym Środa, 09 września 2020

To cykliczne wydarzenie, w związku z pandemią, w tym roku wyjątkowo i jednorazowo zostało przeniesione z Krynicy-Zdroju do Karpacza. Mimo zmiany lokalizacji, Małopolska pozostała głównym partnerem Forum Ekonomicznego, a w Karpaczu nie mogło zabraknąć burmistrza Jacka Lelka i Kazimierza Gizickiego. 

W Karpaczu spotkały się głowy państw i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów. Forum przez lata gromadziło najważniejszych przedstawicieli polityki i biznesu w Europie.

- Dlatego warto na Forum Ekonomicznym bywać - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Forum organizowane przez Zygmunta Berdychowskiego jest zawsze przestrzenią wymiany doświadczeń i koncepcji, ciekawych dyskusji, inspirujących pomysłów. Cieszę się, że mogliśmy wraz z burmistrzem Kazimierzem Gizickim reprezentować Stary Sącz i pokazać nasz pomysł na miasto i samorządowe sprawy. 

Burmistrz wziął udział w dyskusji pn. Niezbędnik turystyczny – jak mądrze wykorzystać potencjał turystyki w regionie?” Potencjał turystyczny regionu to nie tylko krajobrazy i znane zabytki, ale coraz częściej również alternatywne miejsca wypoczynku. Jak sprawić, aby mniej znane miejsca mogły konkurować z „turystycznymi samograjami”? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć dyskutanci, a burmistrz przywoływał przykłady Bobrowiska, ślimaka widokowego w Woli Kroguleckiej, czy Miejskiej Góry, gdzie gmina mocno inwestuje.

Kazimierz Gizicki prowadził dyskusję pn. "Rozwój miast i regionów kluczem do potęgi Europy Środkowej", a o tym, że miasta są symbolem obecnego podwójnego wyzwania stojącego przed Unią Europejską, wymagając jednocześnie rozwoju konkurencyjności i spełnienia wymagań społecznych i środowiskowych dyskutowali wiceprezydenci Krakowa i Opola Bogusław Kośmider i Michał Wujec oraz posłanka na Sejm RP Teresa Pamuła i poseł Tadeusz Chrzan.

Forum Ekonomiczne potrwa do 10 września.


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. Piotr Droździk 

 

Galeria