• slider1.jpg

Uwaga! Od 6 lipca (poniedziałek) wracają obostrzenia w obsłudze mieszkańców w urzędzie miejskim Sobota, 04 lipca 2020

Od najbliższego poniedziałku kontakt z urzędem będzie możliwy jedynie telefonicznie lub zdalnie. W piątek wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu jednej z osób pracujących w Referacie Ochrony Środowiska, zajmującej się gospodarką odpadami komunalnymi.

W trosce o mieszkańców i pracowników musimy wdrożyć jeszcze większe środki ostrożności  - podkreśla burmistrz Jacek Lelek. - .Jesteśmy w ścisłym kontakcie z Sanepidem.

W urzędzie miejskim wdrożono wszelkie przewidziane prawem procedury. Pracownicy, którzy mieli bezpośrednią styczność z zakażoną osobą zostali poddani kwarantannie. W najbliższym tygodniu, zgodnie z wymaganymi procedurami, zostaną u nich przeprowadzone testy. Ich wynik zdecyduje o dalszym postępowaniu. Wszystkie pomieszczenia urzędu poddane zostały dezynfekcji.

Osoby, które w ostatnich dniach odwiedziły nasz urząd, zgodnie z uzgodnieniami z Sanepidem, nie kwalifikują się do kwarantanny - dodaje burmistrz. - Natomiast w przypadku wystąpienia u nich jakichkolwiek symptomów choroby Covid-19 powinny skontaktować się z Sanepidem lub oddziałem zakaźnym sądeckiego szpitala. Dbajmy o siebie i innych!


Urząd Miejski w Starym Sączu