• slider1.jpg

30 lat samorządu - pamiątkowa tablica w sali obrad Środa, 27 maja 2020

Dzisiaj 27 maja na pamiątkę i w 30-lecie pierwszych wolnych wyborów do rad gmin burmistrz Jacek Lelek, przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu Andrzej Stawiarski i zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki odsłonili tablicę z nazwiskami radnych i burmistrzów wszystkich kadencji ostatnich trzech dekad.

 

Przypominamy wszystkich, którzy pracowali na rzecz starosądeckiego samorządu dziękując za wkład w jego rozwój.

I KADENCJA 1990 - 1994

Stefan Bugno (przewodniczący 1990-1992), Wiesław Śledź (przewodniczący 1992-1994), Wawrzyniec Świerczyński (wiceprzewodniczący), Jan Prusek (wiceprzewodniczący), Edward Ciągło, Stanisław Czerpak, Mirosław Garbacz, Jan Gomółka, Jerzy Grabiec, Stanisław Gizicki, Eugeniusz Jasiński, Anna Kolak, Karol Kurzeja, Stanisław Marduła (senior), Mieczysław Matysiewicz, Józef Molanda, Władysław Marszałek, Henryk Nowak, Kazimierz Paluch, Wiesław Pasiut, Kazimierz Ptaśnik, Andrzej Skalniak, Maciej Szuflicki, Stanisław Wilczyński.

II KADENCJA 1994 - 1998

Edward Golonka (przewodniczący), Jerzy Górka (wiceprzewodniczący), Jan Gonciarz, Andrzej Czerpak, Władysław Gancarczyk, Stanisław Gizicki, Karol Hopek, Stanisław Kotala, Jan Kupczak, Józef Kurowski, Marian Lis, Stanisław Marduła (senior), Andrzej Marmuszewski, Władysław Marszałek, Józef Molanda, Kazimierz Paluch, Stanisław Paluch, Władysław Pazgan, Stanisław Pietrzyk, Kazimierz Ptaśnik, Władysław Radomski, Stanisław Rusin, Stanisław Stawiarski, Piotr Szewczyk, Maciej Szuflicki, Wiesław Siedź, Władysław Tokarczyk, Julian Wajda.

III KADENCJA 1998 - 2002

Jan Gomółka (przewodniczący 1998-2000), Andrzej Czerpak (przewodniczący 2000-2002), Jacek Skoczeń (wiceprzewodniczący 1998--2001), Marian Potoniec (wiceprzewodniczący 2002), Józef Bednarski, Stanisław Biernat, Stanisław Dąbrowski, Jan Gonciarz, Jerzy Górka, Józef Górski, Jadwiga Grądalska, Jan Kołbon, Józef Król, Stanisław Kotala, Marian Kuczaj, Jan Kupczak, Krzysztof Kurzeja, Marian Lis, Stanisław Marduła, Kazimierz Ptaśnik, Jan Rosiek, Stanisław Rusin, Zofia Wcisło, Jan Słaby, Wiesław Siedź, Tomasz Tischner, Władysław Tokarczyk, Stanisław Opyd, Julian Wajda, Ewa Zielińska, Marek Zięba.

IV KADENCJA 2002 - 2006

Jerzy Górka (przewodniczący 2004-2006), Wiesław Śledź (przewodniczący 2002-2004), Ewa Zielińska (wiceprzewodnicząca), Czesław Basta, Jan Bodziony, Marcjanna Bodziony, Stanisław Dąbrowski, Antoni Iwulski, Jacek Janczak, Jan Janczak, Marian Kuczaj, Jan Kupczak, Antoni Pierzga, Marian Potoniec, Marian Lis, Stanisław Marduła, Marian Obrzud, Mieczysław Plata, Kazimierz Ptaśnik, Mieczysław Szewczyk, Zygmunt Weber,

V KADENCJA 2006 - 2010

Marian Lis (przewodniczący), Ewa Zielińska (zastępca przewodniczącego), Czesław Basta, Mirosław Garbacz, Kazimierz Gizicki, Barbara Gomółka, Antoni Iwulski, Jacek Janczak, Jan Janczak, Jan Kupczak, Krzysztof Kurzeja, Elżbieta Łomnicka, Stanisław Marduła, Andrzej Myjak, Kazimierz Paluch, Antoni Pierzga, Marian Potoniec, Andrzej Rams, Mieczysław Szewczyk, Zygmunt Weber, Andrzej Zych.

VI KADENCJA 2010 - 2014

Kazimierz Gizicki (przewodniczący 2010-2012), Ewa Zielińska (przewodnicząca 2012 - 2014), Mirosław Garbacz, Władysław Florek, Jan Janczak, Zofia Kucharska, Marek Kurnyta, Czesław Kurzeja, Marian Lis, Elżbieta Łomnicka, Bogumiła Pasoń, Włodzimierz Rams, Marek Sekuła, Jerzy Sobczak, Andrzej Stawiarski, Sławomir Szczepaniak, Krystyna Szewczyk, Mieczysław Szewczyk, Jacek Lelek, Marianna Trzebuniak, Maria Węgrzyn, Ewa Zięba, Andrzej Zych.

VII KADENCJA 2014 - 2018

Ewa Zielińska (przewodnicząca), Grzegorz Faron, Robert Rams, Beata Wenecka-Lipka, Julia Dziedzic, Krzysztof Szewczyk, Kazimierz Baran, Jan Tokarczyk, Kazimierz Ptaśnik, Janina Bawełkiewicz, Sławomir Szczepaniak, Ewa Zięba, Marianna Trzebuniak,, Jan Janczak, Elżbieta Łomnicka, Mieczysław Szewczyk, Władysław Florek, Andrzej Zych, Andrzej Stawiarski, Mirosław Garbacz, Halina Dara, Maria Węgrzyn, Włodzimierz Rams.

VIII KADENCJA 2018 - 2022

Andrzej Stawiarski (przewodniczący), Sławomir Szczepaniak (wiceprzewodniczący) Julia Dziedzic, Grzegorz Faron, Maria Marmuszewska, Marian Potoniec, Robert Rams, Magdalena Sznajder, Ewa Zięba, Zofia Golonka, Grzegorz Gryźlak, Elżbieta Łomnicka, Grzegorz Skalski Jerzy Sobczak, Jan Tokarczyk, Małgorzata Tokarczyk, Władysław Florek, Stanisława Marduła, Andrzej Myjak, Lidia Szewczyk, Jan Świtecki, Andrzej Zych.

 

Burmistrzowie Starego Sącza

Maciej Szuflicki 1990 - 1995
zastępca Jan Kupczak

Marian Cycoń 1995 - 1998
zastępca Jan Gonciarz

Marian Kuczaj 1998- 2002
zastępcy Jan Kupczak i Wiesław Śledź

Marian Cycoń 2002 – 2011
zastępca Jacek Lelek 2003 - 2007

Jacek Lelek - 2011 -
zastępca Kazimierz Gizicki


Urząd Miejski w Starym Sączu