• slider1.jpg

100 lat temu urodził się Karol Wojtyła Poniedziałek, 18 maja 2020

Honorowy Obywatel Starego Sącza 21 lat temu przyjechał na Sądecczyznę i jako Jan Paweł II i u stóp klasztoru, który założyła księżna Kinga wyniósł ją na ołtarze. 

18 maja 2020 roku mija 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Człowieka, który swoją mądrością, postawą i nauczaniem poruszał serca i porywał tłumy. Ta rocznica to okazja do przypomnienia tego niezwykłego pontyfikatu, ale i starosądeckiego śladu Jana Pawła II, jakże ważnego dla nas, Sądecczyzny i całej Diecezji Tarnowskiej.

Dziś setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II, najdostojniejszego ościa, jakiego w historii witało nasze miasto, Honorowego Obywatela Starego Sącza, największego z Polaków. - mówi burmistrz Jacek  Lelek. - Jak wiele mu zawdzięczamy jako chrześcijanie, Polacy, Starosądeczanie. Jak wiele zawdzięcza mu indywidualnie każdy z nas, szczególnie Ci z Pokolenia JP2, a myślę, że pojęcie "pokolenie JP2" obejmuje co najmniej 3 "biologiczne pokolenia". A jak dużo mądrości, które nam zostawił, wciąż czeka na odkrycie...

Warto w tym dniu przypomnieć kulisy wizyty w Starym Sączu. W ubiegłym roku w 20. rocznicę kanonizacji to epokowe historyczne wydarzenie przypomnieliśmy współnie Z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim w specjalnym wydaniu gazety.


Pod tym adresem znajduje się serwis 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II przygotowany przez Województwo Małopolskie https://www.malopolska.pl/100-rocznica-urodzin-jana-pawla-ii

Wiele ciekawych materiałów archiwalnych udostępnia serwis gazetakrakowska.pl/JP2


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. Andrzej Rams, Jerzy Cebula

Galeria