• slider1.jpg

Budżet na 2020 rok uchwalony - dla mieszkańców, rozwojowy, inwestycyjny Piątek, 20 grudnia 2019

Burmistrz Jacek Lelek: Dziękuję Radzie Miejskiej za odwagę i wsparcie tego budżetu. Potrafimy się wznieść ponad to, co nas dzieli w sprawach naprawdę ważnych.

 W 2020 roku budżet Starego Sącza wyniesie 160 mln zł wydatków w tym 52 mln na inwestycje. To rekord. Wydatki to kontynuacja tego co Gmina Stary Sącz robi na różnych frontach.  W największym stopniu jest to kanalizacja (prawie 30 mln), oczywiście mowa też o takich inwestycjach jak remont Galerii pod Piątką, biblioteka w Przysietnicy, turystyka, czyli dukt turystyczny na Miejskiej Górze, komunikacja, bo w planie jest budowa ronda w strefie SAG, kładka z Park&Ride nad ul. Jana Pawła II, mniejsze inwestycyjne związane z drogami i rozbudowa drogi powiatowej Barcice - Wola Krogulecka wraz z budową parkingu rozbudowa szkoły w Barcicach. 

- Przyglądamy się wydatkom, racjonalnie ich pilnujemy i dzięki temu możemy inwestować a jak widać inwestycje idą bardzo szeroko - mówił burmistrz Jacek Lelek. -  Wyzwań nie zabraknie, ale jestem optymistą, bo to nie tylko budżet rekordowy, ale przede wszystkim inwestycyjny, obliczony na rozwój, nie na trwanie. Budżet będzie żył i będzie się zmieniał. Chciałbym podziękować pani skarbnik za projekt budżetu. Dziękuję też radzie. To jednomyślne głosowanie nie oznacza, że mamy jednakowe wizje. Potrafimy się wznieść ponad to co nas dzieli w sprawach naprawdę ważnych. Ja biorę odpowiedzialność za przygotowanie i realizację tego budżetu. Dziękuję, że macie Państwo odwagę go wesprzeć, robimy to wspólnie dla mieszkańców.

Nowego budżetu gratulował radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, a podczas sesji była okazja do życzeń i podzielenia się opłatkiem.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria