• slider1.jpg

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Moszczenica Wyżna Czwartek, 19 grudnia 2019

Profesjonalne, w pełni wyposażone IVECO jest już na stanie moszczenickiej OSP. To było prawdziwe święto dla całej Moszczency Wyżnej.

Uroczystego przyjęcia samochodu dokonali burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, starszy brygadier Piotr Konar, były zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, a dziś doradca marszałka,  starszy brygadier Waldemar Kuźma Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, prezes Banku Spółdzielczego w Starym Sączu Wojciech Kulak i oczywiście cała strażacka brać OSP z prezesem Stanisławem Mardułą na czele. To było święto dla całej Moszczenicy Wyżnej, wystarczyło popatrzeć na młodzieżowe drużyny pożarnicze i na całe rodziny, które przyszły oglądać nowoczesną jednostkę bojową.

Samochód zakupiono dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu instytucji i osób, w tym samych strażaków z OSP Moszczenica Wyżna, którzy na zakup auta przekazali  środki własne w wysokości 50 tys. zł. Montaż finansowy wyglądał następująco:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 209 970, 71 zł
Gmina Stary Sącz 200 000 zł
Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy 150 000 zł
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 99 986,65 zł
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 50 000 zł

Samochód kosztował 759 894 zł.

 

- Bardzo się cieszę, że gmina mogła wesprzeć ten zakup - zaznacza burmistrz Jacek Lelek.  - To kolejny po Starym Sączu i Gołkowicach w ostatnich latach nowy samochód dla naszych straży, które są coraz bardziej profesjonalne, nie tylko przez coraz lepszy sprzęt, ale i wyszkolenie.Serdecznie gratuluję. 

Więcej zdjęć na FB Gmina Stary Sącz


Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego


Urząd Miejski w Starym Sączu