• slider1.jpg

VIII Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej Środa, 13 listopada 2019

W ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości na scenie Sokoła zaprezentowali się uczniowie ze starosądeckich szkół podstawowych i przedszkoli.

W zapełnionym do granic kinie zgromadzili się licznie uczniowie i ich opiekunowie, rodzice oraz dziadkowie. Ogromna praca i zaangażowanie uczniów wielokrotnie nagradzana była brawami. Zresztą nie mogło być inaczej. Publiczność była zachwycona a wyłonienie najlepszych wykonawców było piekielnie trudne, dlatego jury przyznało wyróżnienia. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu którzy zdobyli I miejsce zarówno w kategorii dzieci jak i młodzieży. 

W pierwszej kolejności na deskach Sokoła zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie klas 1-3. I miejsce otrzymali uczniowie starosądeckiej „Dwójki”.

1 Wyróżnienie  -Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

2 Wyróżnienie – Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Nutki”

3 Wyróżnienie -Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. F. Świebockiego w Barcicach

Na scenie zaprezentowały się także grupy z: Gminnego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej z Popowic i Gołkowic oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

W drugiej części przeglądu zaprezentowali się uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadgimnazjalnych. Gospodarzami imprezy byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Barciach, którzy w ubiegłym roku zwyciężyli w przeglądzie. W tym roku jury zdecydowało, że puchar przechodni Burmistrza Jacka Lelka powędruje do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu. Uczniów przygotowały panie Justyna Tyka i Zofia Trzcińska. Miejsce drugie wyśpiewali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach a miejsce trzecie uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu. Na scenie Sokoła zaprezentowało się 11 grup: Szkoła Podstawowa w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Gaboniu, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach, Szkoła Podstawowa w Moszczenicy, Szkoła Podstawowa w Barcicach, Szkoła Podstawowa w Skrudzinie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 1. w Starym Sącz, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria