• slider1.jpg

Miejska Góra ma sportowy potencjał Poniedziałek, 30 września 2019

II edycja Biegu o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu za nami. Wnioski? Liczba zawodników na starcie wzrosła dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Moda na bieganie trwa, zwłaszcza w tak wyjątkowych warunkach.

 

Rywalizację na trasie, liczącej 16 kilometrów, wygrał Jan Wydra z Mszany Dolnej, który wyprzedził Wojciecha Taraska z Grybowa i Konrada Tokarczyka z Kamionki Wielkiej. Na trasie liczącej 5,5 km bezkonkurencyjny okazał się Michał Dudczak z Rytra. Tuż za nim uplasował się Piotr Tokarczyk z Przysietnicy i Piotr Broniszewski ze Starego Sącza.

Biegowi głównemu towarzyszył marsz nordic walking, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jako pierwsi na mecie zjawili się: Ryszard Olesiak, Barbara Iwan i Elżbiet Olchawska Każdy z zawodników ukończył trasę w regulaminowym czasie. Nie zawiedli też kibice oraz wolontariusze. Puchary i nagrody dla zwycięzców oraz medale dla wszystkich uczestników biegu wręczał wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz organizatorzy Julia Dziedzic i Sławomir Szczepaniak.


UM w Starym Sączu/foto. starosadeckie.info


Galeria