• slider1.jpg

20. rocznica kanonizacji i Diecezjalne Święto Rodziny Wtorek, 11 czerwca 2019

Tradycyjnie w trzecią niedzielę czerwca odbędzie się w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny. W tym roku wydarzenie to będzie miało charakter szczególny. Mija bowiem 20 lat od pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji księżnej Kingi.

Fot. Andrzej Rams

Świętowanie rozpocznie się od Eucharystii o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.Transmisja w radiu RDN. Bezpośrednio przed uroczystą Mszą św. uczestnicy wysłuchają słów św. Jana Pawła II o sumieniu, które będą przeplatane utworami z Oratorium o św. Kindze autorstwa Piotra Pałki, którego prapremiera miała miejsce w 2016 r. w Starym Sączu. Początek o 10.15.

Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego, pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli posiadacie Państwo strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to organizatorzy gorąco zachęcają, abyście na Święto Rodziny przyjechali w takim stroju lub chociaż ozdobili ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej diecezji tarnowskiej. Jak zawsze podczas festynu odbędzie się także losowanie cennych nagród. Szczegóły na plakacie.