• slider1.jpg

Nowa aplikacja mobilna po Starym Sączu i Lewoczy Piątek, 10 maja 2019

Stary Sącz i Lewocza - szlakiem tajemnic to przewodnik w postaci aplikacji na urządzenia mobilne przedstawiający najciekawsze zabytki i miejsca warte zobaczenia w najurokliwszych miasteczkach polsko-słowackiego pogranicza.

Aplikacja przez gry miejskie, audioprzewodnik, bazę atrakcji prezentuje historię, zabytki, najciekawsze miejsca Starego Sącza i Lewoczy oraz dużą bazę informacji praktycznych interesujących turystę. Administrator dzięki dostępowi do CMS, czyli systemu zarządzania treścią, aplikację może rozszerzać, dodawać treści i modyfikować wraz z rozwijającą i zmieniającą się ofertą turystyczną. Dlatego też achęcamy nie tyllko do pobierania i korzystania, ale też do uwag, które można przesyłać na adres rkamienski@starysacz.um.gov.pl.

Aplikacja jest wyposażona w audioprzewodnik w trzech językach, a informacja o miejscu, zabytku itp. jest uruchamiana automatycznie za pomocą sygnału GPS po zbliżeniu się do obiektu, kiedy użytkownik ma uruchomioną aplikację. Dotyczy to także najciekawszych miejsc na trasie Stary Sącz - Lewocza, jak Piwniczna, Rytro, Stara Lubowla, Kieżmark itp. Aplikacja wyposażona jest w geolokalizację, planer, czytnik kodów qr. Turysta będzie mógł poznając ciekawe wydarzenia, miejsca i osoby w Starym Sącz i Lewoczę skorzystać z czterech gier miejskich (dwóch po Lewoczy i dwóch po Starym Sączu) w wersjach językowych polskiej i słowackiej. Choć to gry typowo mobilne i niektóre zadania można wykonać tylko w aplikacji, wsparciem dla graczy są ulotki informacyjne dotyczące questów wraz z zadaniami, które można pobrać w informacjach turystycznych w Starym Sączu i Lewoczy. Tam też mozna zgłosić się po pieczęć i małą nagrodę po zakończeniu questu. Aplikacja jest do pobrana za darmo sklepach Google Play i App Store.

Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.stary_sacz

iOS:

https://itunes.apple.com/us/app/stary-sącz-lewocza/id1457324998?mt=8&ign-mpt=uo%3D2

Częścią transgranicznego projektu partnerskich miast były również warsztaty turystyczne www.stary.sacz.pl/pl/3396/193869/Goscie_z_Lewoczy_poznawali_tajemnice_Starego_Sacza.html, które posłużyły m.in do wypracowania pomysłów na questy, które znajdują się w aplikacji. W ramach projektu Lewocza przystosowała część wieży bazyliki św. Jakuba dla informacji turystycznej.


Mikroprojekt pn. Odkrywanie zatartych śladów historii - po Starym Sączu i Lewoczy szlakiem tajemnic jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.