• slider1.jpg

Pannonica i Bonawentura w gronie najlepszych europejskich festiwali Środa, 27 lutego 2019

Pannonica umocniła swoją pozycję na europejskim rynku festiwalowym. Festiwal otrzymał po raz drugi wyróżnienie Remarkable Arts Festival, czyli Wyjątkowego Festiwalu Sztuk. Do elitarnego grona dołączyła w tym roku Bonawnetura.

 Europejska Federacja Festiwali przyznała Festiwalowi Pannonica i Festiwalowi Podróży i Przygody Bonawentura wyróżnienie Remarkable Arts Festival (Wyjątkowy Festiwal Sztuki). Na międzynarodową listę najlepszych festiwali Europy Pannonica została wpisana po raz drugi. W gronie wyróżnionych są jeszcze między innymi tak renomowane wydarzenia jak Gdańsk Shakespeare Festival, Malta Festival Poznań, czy Wratislavia Cantans.

EFFE Label to znak jakości europejskich festiwali przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Brukseli. Kryteriami, którymi kierowali się eksperci przy wyróżnieniu starosądeckich festiwali były lokalne zaangażowanie, globalna perspektywa i wysoki poziom artystyczny.  Starosądeckie festiwale są na liście wspólnie z najważniejszymi wydarzeniami kulturalnymi starego kontynentu m.in. wraz z Edinburg International Festival. Znak Firmowy EFFE to sygnał, że festiwal należy do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

- Dla organizatorów festiwali jest to także okazja do sieciowania podczas oficjalnego spotkania EFFE w kwietniu tego roku, które będzie częścią dynamicznej kampanii promocyjnej wydarzeń z sieci EFFE - komentuje Wojciech Knapik, dyrektor starosądeckiego centrum kultury i pomysłodawca Pannoniki i Bonawentury. - Znak Firmowy EFFE to przede wszystkim certyfikat wysokiej jakości, przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali. Jest ważną informacją dla odbiorców i sponsorów festiwali, a także dla mediów i przedstawicieli lokalnych samorządów.

Bonawentura została doceniona za przełamywanie stereotypów medialnych i promowanie prawdziwego obrazu świata, pełnego otwartości i uznania dla innych kultur. Uznano, że Bonawentura odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu nowoczesnego, tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa. Pannonica zaś harmonijnie wpisuje się w naturę zgodnie z ideą "slow life". Festiwal zdobył dużą grupę zagorzałych zwolenników i stał się kulturalnym symbolem regionu - oazą wolności, muzyki, przyjaźni, radości i różnorodności.