• slider1.jpg

Trasy biegowe na Miejskiej Górze uznajemy za otwarte Poniedziałek, 24 września 2018

Około 100 osób zmierzyło się z ponad 5.5 kilometrową trasą I Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Razem z biegaczami wystartowała grupa miłośników „kijków”.

Trasa biegu została wytyczona po wybudowanych w tym roku 5,5 kilometrowych ścieżkach Miejskiej Góry. Triumfator imprezy Michał Dudczak pokonał ją w 19 minut i 17 sekund. Najszybszym starosądeczaninem był Krzysztof Jaworski, a najszybszą starosądeczanką Julia Dziedzic. Miłe sportowe spotkanie na świeżym powietrzu zakończyło wspólne ognisko.Nie zabrakło też nagród ufundowanych przez sponsorów

Trasy biegowo-rowerowe są efektem współpracy Fundacji Sądeckiej i Gminy Stary Sącz. To projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Organizatorami biegu byli Julia Dziedzic, Sławomir Szczepaniak i Gmina Stary Sącz.

- Znam sporo tras biegowych w regionie i nasze oceniam bardzo wysoko pod względem atrakcyjności, trudności i przygotowania – podsumował zawody Sławomir Szczepaniak. - Myślę, że warto tę imprezę, integrującą osoby, którym chce się wyjść sprzed komputera kontynuować w następnych latach.

Mieszkańcy i turyści cenią aktywny wypoczynek – komentuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. - Sobotnia impreza to pokazała. Taką ofertą musimy wspólnie przyciągać gości. Cieszę się, że udało się pozyskać wspólnie z Fundacją Sądecką, która jest koordynatorem projektu kolejne pieniądze, które dobrze posłużą gminie. Te trasy będą się idealnie uzupełniały z planowaną ścieżką w koronach drzew, bo ta kwestia nadal jest w grze. Czekamy na ostateczne decyzje o finansowaniu. Miejska Góra stanie się świetnym miejscem do rodzinnego wypoczynku nie tylko dla gości, ale przede wszystkim dla starosądeczan.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria