• slider1.jpg

Starosądecka tarcza pojechała do stolicy Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Mistrzem VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar INNOJU została Legia, która w finale pokonała Spartę Praga 3:1 i zabrała do Warszawy oryginalną tarczę z herbem Starego Sącza.

Turniej Sokolika był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych młodych piłkarzy z całej Europy. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup młodzi piłkarze wbiegli na boiska przy ulicy Bandurskiego, gdzie w sobotę rozegrane zostały mecze fazy grupowej. Rywalizacja 32 drużyn z 11 krajów o prawo do gry w wielkim finale przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiekcie Sokoła byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o najwyższe miejsca. Legia Warszawa rozegrała fantastyczny finał z młodymi zawodnikami Sparty Praga. Nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek.

Niezwykła otoczka, efektowny niedzielny finał przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, prezentacja zespołów, hymny narodowe i perfekcyjna logistyka. Te wszystkie elementy składają się na wielką popularność jaką turniej cieszy się w całej Europie.

Obok tak znanych futbolowych marek, takich jak Hertha Berlin, Feyenoord Rotterdam, czy FC Liverpool, zaprezentowały się też polskie drużyny, a wśród nich sądeckie. Najwyżej z loklanych szkółek piłkarskich sklasyfikowane zostały Dunajec Nowy Sącz (13 miejsce) i Sokoliki Stary Sącz (16 miejsce). W turnieju wzięły udział 32 drużyny z 11 krajów.

Gmina Stary Sącz jest jednym ze współorganizatorów turnieju. 

Końcowa klasyfikacja VIII Turnieju Sokolika:

 1. Legia Warszawa

 2. Sparta Praga

 3. Feyenoord Rotterdam

 4. RB Liepzig

 5. KARPATY LWÓW

 6. ŚLĄSK WROCŁAW

 7. Hertha Berlin

 8. AP Raków Częstochowa

 9. POGOŃ SZCZECIN

 10. ZAGŁĘBIE LUBIN

 11. AP Reissa Poznań

 12. AS TRENCIN

 13. DUNAJEC NOWY SĄCZ

 14. FC ATLET KIJÓW

 15. Austria Wiedeń


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria