Starosądecka tarcza pojechała do stolicy Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Mistrzem VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar INNOJU została Legia, która w finale pokonała Spartę Praga 3:1 i zabrała do Warszawy oryginalną tarczę z herbem Starego Sącza.

Turniej Sokolika był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych młodych piłkarzy z całej Europy. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup młodzi piłkarze wbiegli na boiska przy ulicy Bandurskiego, gdzie w sobotę rozegrane zostały mecze fazy grupowej. Rywalizacja 32 drużyn z 11 krajów o prawo do gry w wielkim finale przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiekcie Sokoła byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o najwyższe miejsca. Legia Warszawa rozegrała fantastyczny finał z młodymi zawodnikami Sparty Praga. Nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek.

Niezwykła otoczka, efektowny niedzielny finał przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, prezentacja zespołów, hymny narodowe i perfekcyjna logistyka. Te wszystkie elementy składają się na wielką popularność jaką turniej cieszy się w całej Europie.

Obok tak znanych futbolowych marek, takich jak Hertha Berlin, Feyenoord Rotterdam, czy FC Liverpool, zaprezentowały się też polskie drużyny, a wśród nich sądeckie. Najwyżej z loklanych szkółek piłkarskich sklasyfikowane zostały Dunajec Nowy Sącz (13 miejsce) i Sokoliki Stary Sącz (16 miejsce). W turnieju wzięły udział 32 drużyny z 11 krajów.

Gmina Stary Sącz jest jednym ze współorganizatorów turnieju.