• slider1.jpg

Plejada gwiazd w hołdzie Janowi Pawłowi II - Stary Sącz pamięta Poniedziałek, 18 czerwca 2018


 

Stary Sącz uczcił pamięć Jana Pawła II. 19 lat temu, 16 czerwca na starosądeckich błoniach Święty Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę. Dokładnie 16 czerwca 2018 na płycie starosądeckiego Rynku zobaczyliśmy i usłyszeliśmy aktorów, wokalistów, 20-osobową orkiestrę, krakowski Chór „Passionart” pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, grupę tancerzy, tworzące scenografię wizualizacje, dokumentalne materiały z lat niezwykłego pontyfikatu i przypomnienie faktów z młodości Karola Wojtyły w Wadowicach (pracę w krakowskim Solvayu, początki posługi kapłańskiej).

Około 2 tys. osób zgromadzonych na starosądeckim rynku wysłuchało 13 nowych piosenek o tematyce związanej z nauczaniem Jana Pawła II w wykonaniu wybitnych wokalistów oraz solidną porcję aktorstwa. Zobaczyliśmy Jana Nowickiego w roli adwokata Diabła, Urszulę Grabowską, Radosława Krzyżowskiego, Magdalenę Wasylik, Czesława Mozila, Kingę Ilgner i Kajetana Wolniewicza. Mocną stroną widowiska byli wokaliści: Kuba Badach, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi, Magda Steczkowska, Hanka Wójciak, Mateusz Nagórski, Piotr Szewczyk, Natalia Oprychał, Joanna Smajdor czy Rafał Żur a także  chór „Passionart”. Postać i dzieło Karola Wojtyły inspirują twórców od lat. Święty z Wadowic był bez wątpienia kimś absolutnie wyjątkowym i pewnie dlatego artystyczne mierzenie się z Jego wielkością nie jest łatwe. Przygotowane z myślą o Światowych Dniach Młodzieży widowisko zaimponowało rozmachem.

Płytę CD z piosenkami z widowiska “Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, która premierowo ukazała się w dniu 18 maja 2018 r. W ciągłej sprzedaży płyta do kupienia w sklepach internetowych: https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/p/JESTEM-TU-muzyka-z-widowiska-Swiety-z-Wadowic-Jan-Pawel-II-CD/1032,

https://ambasadormilosierdzia.pl/jestem-tu-muzyka-z-widowiska-swiety-z-wadowic-jan-pawel-II-cd

W tym roku spektakl obejrzą jeszcze widzowie w Zakopanem, Krakowie i Wieliczce. Stary Sącz otwierał to tournée.

Producenci: Fundacja Pełni Kultury, Narodowe Centrum Kultury

Partner strategiczny: Neversleeps Media & Production

Partnerzy: Gmina Stary Sącz, Fundacja PZU

Patronat Medialny: Jedynka Polskie Radio, Katolicka Agencja Informacyjna


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria