• slider1.jpg

II Bieg Św. Kingi Poniedziałek, 14 maja 2018

Prawie 300 miłośniczek i miłośników zdrowego stylu życia pobiegło w drugiej edycji nocnego biegu. Na starcie zameldował się wiceburmistrz Kazimierz Gizicki i radni: Julia Dziedzic i Sławomir Szczepaniak.

Druga edycja Nocnego Biegu św. Kingi udowodniła, że Stary Sącz to wspaniałe miejsce do spędzania czasu w aktywny sposób. Miasto w nocnej szacie ma swój urok. O niezwykłą oprawę biegu zadbali Rycerze z Grodu św. Kingi.

Biegacze jak w ubiegłym orku ruszyli z dziedzińca Klasztoru Sióstr Klarysek. Do wyboru mieli ukończenie 3 dystansów: 3, 6 i 10 kilometrów. Do Starego Sącza zawitali biegacze z m.in Łącka, Grybowa, Limanowej, Preszowa i Spisskiej Nowej na Słowacji, Nowego Sącza, Zakopanego,  Krzeszowic, Kamionki Wielkiej, Piwnicznej, Tuchowa, Wronowic, Białej Niżnej, Mysłowic, Muszyny, Rytra, Dębicy, Gorlic, Jasła, Kacwina, Korzennej, Bukowiny Tatrzańskiej, Zabawy, Krakowa, Tarnowa i Katowic.

O atrakcyjności tego biegu świadczy podwojona liczba uczestników w porównaniu z poprzednim rokiem – mówi burmistrz Jacek Lelek. - Cieszy moda na zdrowy styl życia, na bieganie i liczna reprezentacja starosądeczan na starcie. Cieszy również liczniejsza reprezentacja gości, bo bieg to ciekawa formuła promocji miasta od trochę innej strony. Gmina jest współorganizatorem biegu i jest szansa, że ten bieg będzie stałym punktem w programie naszych cyklicznych wydarzeń.

WYNIKI -  II EDYCJA BIEGU ŚW. KINGI


Urząd Miejski w Starym Sączu