• slider1.jpg

Kładka rowerowa nad Popradem - jest wykonawca Środa, 14 marca 2018

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał firmę, która wybuduje kładkę rowerową nad Popradem łączącą Stary Sącz i Nowy Sącz. To najważniejszy element starosądeckiego odcinka Eurovelo 11.

ZDW za najkorzystniejszą uznał ofertę złożoną przez konsorcjum firm: AZI – BUD Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex. Cena wybranej oferty to 4 741 804 zł.

- To bardzo dobra wiadomość, bo to kluczowe zadanie dla naszego odcinka EuroVelo 11 – nie ukrywa zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. - Starosądecki odcinek jest niemal gotowy, ścieżką prawie bezkolizyjnie z drogami publicznymi o dużym natężeniu ruchu dotrzemy z Barcic do stawów i przez kładkę do Nowego Sącza. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Rzeka Poprad w miejscu przekroczenia kładką ma koryto o szerokości około 55 m przy normalnym poziomie wody. W odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów od terenu nabrzeżnego znajduj ą się skarpy o wysokości 2,0 m. Dlatego kładka musi być dłuższa. Szerokość użytkowa kładki to 2,5 m, a łukowa forma architektoniczna obiektu, dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz - podobnie przęsło łukowe kładki i balustrady, które będą ażurowe i zapewnią dobrą widoczność dla rowerzystów. Do końca tego roku kładka powinna być gotowa.


Urząd Miejski w Starym Sączu