• slider1.jpg

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom" Czwartek, 08 marca 2018

Trudne pytania i wysoki poziom - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” za nami. Najlepsi awansowali do etapu powiatowego.

 Gdzie sprawdza się tętno u niemowlęcia? Co to jest geofon? Jaką masę ma toporek strażacki? - z takimi między innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy eliminacji. Do konkursu wiedzy zgłosiło się 37 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - mieszkańców naszej gminy.

Uczestnicy eliminacji gminnych przygotowywali się pod opieką nauczycieli z poszczególnych szkół. Do eliminacji powiatowych przeszło trzech najlepszych uczniów z każdej grupy wiekowej. W wielu przypadkach o miejscu na podium decydowała dogrywka, w której uczestnicy odpowiadali na dodatkowe pytania ustnie. Największą ilość punktów zdobyli:
W kategorii: szkoła podstawowa klasy I - VI:
1. Rafał Gruca – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy.
2. Karolina Sopata – Szkoła Podstawowa w Popowicach.
3. Antoni Janczura – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu.
4. Patryk Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach.
W Kategorii: szkoła podstawowa klasa VII oraz gimnazjum:
1. Katarzyna Nakielska – Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.
2. Aleksandra Jankowska – Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.
3. Aleksandra Kulig – Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.
4. Dawid Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
1. Anna Gałysa – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
2. Aleksandra Ogorzały – II LO w Nowym Sączu.
3. Anna Tokarczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
4. Ewelina Weselak – II LO w Nowym Sączu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe, a dla wyżej wymienionych uczestników w poszczególnych grupach wiekowych nagrody ufundował Burmistrz Starego Sącza. Kamerę sportową, zestawy „4 w 1” dla graczy gier komputerowych, głośniki bezprzewodowe, powerbank, kij selfie oraz słodycze wręczał w imieniu burmistrza sekretarz gminy Daniel Śmierciak. Eliminacje zorganizowano przy współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Młodzież przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczycieli, którzy za trud przygotowania uczniów do turnieju dostali listy gratulacyjne i upominki książkowe. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria