• slider1.jpg

Umowa podpisana. Trasy biegowo-rowerowe będą gotowe jesienią Poniedziałek, 05 marca 2018

Burmistrz Jacek Lelek podpisał na początku marca umowę ze zwycięzcą przetargu na budowę tras rekreacyjnych na Miejskiej Górze. Ścieżki wybuduje Komplex-Bud z Łącka.

Budowa tras biegowo-rowerowych poprzez przebudowę dróg leśnych lasu komunalnego na terenie Góry Parkowej w Starym Sączu w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku – tak brzmi pełny tytuł projektu.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 2 290 416 zł i obejmuje ponad 5 km tras, ławki, stojaki rowerowe, parking, oznakowanie. Gmina oczywiście takich pieniędzy nie wyda. 60% kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, o które nasz samorząd występował wraz z Fundacją Sądecką. Trasy powinny być gotowe we wrześniu/październiku.

Na Miejskiej Górze powstaną trzy trasy turystyczne o długości 5,452 km.

Trasa biegowo rowerowa nr I o długości 2139 m.
Trasa biegowo – rowerowa nr II na długości 3037m .
Trasa biegowo – rowerowa nr III o długości 276mb, będzie stanowić dobieg i dojazd do zasadniczych tras biegowo – rowerowych nr I i II oraz szczytu Góry Parkowej, gdzie znajduje się plac rekreacyjny, plac postojowy i platforma widokowa. Niektóre odcinki tras I II będa pokrywać się z istniejącymi fragentami dróg leśnych.

To kolejna cegiełka, żeby gminę uczynić atrakcyjną dla osób ceniących aktywny wypoczynek, zarówno turystów jak mieszkańców. Dodatkowym plusem jest, że trasy stanowią uzupełnienie tras rowerowych budowanych już przez samorząd województwa (Velo Dunajec, Euro Velo 11) i samą gminę.


Urząd Miejski w Starym Sączu