• slider1.jpg

Nie żyje druh Antoni Wilk - społecznik i strażak Piątek, 10 listopada 2017

Odszedł prawdziwy społecznik, człowiek oddany sprawom Ochotnicych Straży Pożarnych, były prezes zarządu OSP w Starym Sączu.

Antoni Wilk skończył 80 lat. Do Starego Sącza przybył w 1990 roku z Zakopanego, jako emerytowany, długoletni Naczelnik Gminy Biały Dunajec. Był znanym działaczem Ochotniczych Straży Pożarnych, dlatego od razu zaangażował się w pracę Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. Pełnił od 1990 roku do 2011 funkcję prezesa zarządu tej jednostki. Za całokształt pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowany odznaczeniami państwowymi i regionalnymi oraz najwyższymi odznaczeniami dla strażaków ochotników - „Złotym Znakiem Związku” i „Medalem Chomicza”. Tysiące osób zapamietają go jako człowieka bardzo aktywnego i pełnego życzliwości. Dziesiątki lat służby i społecznikowskiego działania w OSP sprawiły, że poważaniem darzą go tysiące osób. Swą działalnością społeczną wpisał się trwale w historię Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 listopada. Godz. 13.30 w kościele pw. św Elżbiety w Starym Sączu różaniec, a o godzinie 14:00 Msza Święta. Po nabożeństwie kondukt wyruszy na cmentarz komunalny na osiedlu Helena w Nowym Sączu.


Urząd Miejski w Starym Sączu