• slider1.jpg

W nowe dziesięciolecia z nowoczesnym obiektem Poniedziałek, 11 września 2017

70-lecie Barciczanki było okazją do otwarcia nowego budynku klubowego i boiska wybudowanego przez Gminę Stary Sącz ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 Jubileuszowe obchody trały dwa dni. Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla zarządu klubu, działaczy i piłkarzy, otwarcia obiektów, których nie powstydziłoby się wiele klubów grających w wyższych klasach rozgrywkowych, meczu o mistrzostwo IV ligi i dobrej zabawy przy muzyce Skaldów.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji zawodników oraz działaczy sportowych. Potem na uroczystej akademii w Szkole Podstawowej w Barcicach wystąpiła młodzieżowa orkiestra z Barcic pod batutą Jana Jamrozowicza oraz młodzież z grupy wokalnej Szkoły Podstawowej w Barcicach prowadzone przez Marka Kanika. Akademia była okazją do gratulacji dla klubu, które napłynęły z różnych stron. Na uroczystości nie zabrakło posła Arkadiusza Mularczyka, radnego sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia, wiceprezydenta Nowego Sącza Wojciech Piecha, działaczy OZPN w Nowym Sączu. Gratulacje składał również przedstawiciel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wstęgę przed nowym klubowym budynkiem przecinali burmistrz Jacek Lelek, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, prezes Barciczanki Paweł Cieślicki i Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związki Piłki Nożnej, członek Zarządu PZPN i dziennikarz – swego czasu redaktor naczelny Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej i Tempa, a niegdyś czynny sportowiec i koszykarz (wicemistrz Polski z 1973 r.).

Przypomnijmy, że nowy budynek Barciczanki i boisko ze sztuczną nawierzchnią to efekt udanych zabiegów Starego Sącza o dofinansowanie tej inwestycji z Ministerstwo Sportu i Turystyki. Udało się zdobyć na ten cel ponad 1,1 mln zł. Całość kosztowała 2,9 mln zł. Prace szły w eskpresowym tempie. Od rozstrzygniecia przetargu do wybudowania obiektów minęło tylko 11 miesięcy.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria