• slider1.jpg

Bieg Świętej Kingi - trwają zapisy Czwartek, 20 kwietnia 2017

Burmistrz Starego Sącza wraz z Fundacją na Ratunek zaprasza na pierwszą edycję wyjątkowego biegu w wyjątkowym roku dla miasta, roku Świętej Kingi.

 I Bieg Świętej Kingi odbywa się pod hasłem „Biegamy – pomagamy,  poznajemy, zwiedzamy”. W wieczornej scenerii urokliwych miejsc i uliczek, starosądecką starówkę w zależności od poziomu wytrenowania i chęci, zwiedzić można raz, dwa lub trzy razy.

Organizatorzy proponują do wyboru 3 dystanse - 3, 6 i 10 km.  Start oraz meta zawodów usytuowana jest na płycie rynku przy pierzei południowej w okolicach rynku maślanego. Trasa biegu składa się z jednej pętli o długości ok. 3300 m wytyczonej od Rynku przez Morawskiego – Dąbrowskiego – 11 listopada – Krakowską – Powstańców Chochołowskich – Stefana Batorego – Jagiellońską – Rynek pierzeja zachodnia wzdłuż restauracji Marysieńka – Rynek maślany – Kazimierza Wielkiego – księdza Odziomka – Adama Mickiewicza wzdłuż kościoła Świętej Elżbiety – Jana III Sobieskiego obok kościoła Świętego Rocha – ulicą Świętego Rocha wzdłuż starego cmentarza – 22 stycznia – Bandurskiego obok stadionu MKS Sokół pod murami Klasztoru Sióstr Klarysek przez Bramę Szeklerską – plac Świętej Kingi – Daszyńskiego – Kopernika – Rynek.

Uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się na odprawie technicznej z trasą biegu przedstawioną przez .organizatora. Uczestnicy biegu zobowiązani są do poruszania się zgodnie z trasą wytyczoną i informacjami podanymi przez organizatora przed startem w trakcie odprawy. Zapraszamy 02.05.2017 r. Start biegu o godz: 22:00.

Szczegóły i rejejstracja: www.biegswietejkingi.pl/


Urząd Miejski w Starym Sączu