• slider1.jpg

Pannonica - festiwal niezwykły Wtorek, 18 kwietnia 2017

Pannonica Folk Festiwal został doceniony w Europie - za wysoki poziom artystyczny i wkład w międzynarodowy obieg kultury.

Tuż przed świętami Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu organizujące od 2013 roku w Barcicach festiwal Pannonica otrzymało z Brukseli list gratulacyjny. Zarząd European Festivals Association zawiadamia w nim, że Pannonica Folk Festival przeszedł pozytywną weryfikację przez Międzynarodowe Jury i Zespół Ekspertów EFA. Dzięki temu przez dwa lata (2017-2018) Pannonica Folk Festival otrzymał prawo do używania specjalnego znaku "Remarkable Festival" ("Niezwykły Festiwal”), który przyznaje się za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury.

W zawiadomieniu podpisanym przez Prezydenta EFA Darko Brleka oraz Przewodniczącego Międzynarodowego Jury EFFE Jonathana Millsa o przyznaniu znaku "Remarkable Festival" zawarto m.in. takie uzasadnienie: "Jest to ważny i ciekawy festiwal zwłaszcza dla miłośników kultury bałkańskiej i romskiej. Festiwal buduje rozpoznawalność i zaangażowanie wśród społeczności lokalnej, której rola nie ogranicza się tylko do biernego uczestnictwa, ale też pełni rolę gospodarza (host) dla publiczności przybywającej na festiwal z daleka. Festiwal oprócz tego, że jest wielka ucztą muzyczną, oferuje również wartościowy program wydarzeń towarzyszących. Jego celem jest promowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego z udziałem mieszkańców regionu".

Festiwal Pannonica został włączony do europejskiej sieci festiwali kulturalnych i został objęty wsparciem promocyjno-marketingowym przysługującym wyróżnionym festiwalom. Organizatorzy Pannonica Folk Festival otrzymali również zaproszenie do udziału w forum EFFE w niemieckim Wiesbaden. W tej edycji konkursu EFFE Małopolskie należy do ścisłej europejskiej elity regionów o największej liczbie wyróżnionych festiwali. Oprócz Pannonica Folk Festival znak "Remarkable Festival" EFFE 2017-2018 przyznano również pięciu innym małopolskim festiwalom: krynickiemu Festiwalowi im. J. Kiepury oraz czterem festiwalom odbywającym się w Krakowie; Festiwalowi Miłosza, Festiwalowi Kultury Żydowskiej, Miesiącowi Fotografii i Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Etiuda&Anima.

Piąta edycja festiwalu (jak zwykle w Barcicach nad Popradem) odbędzie się w tym roku w dniach 31 sierpnia - 2 września - trwa sprzedaż karnetów.

Szczegoły znajdziecie na: www.pannonica.pl/ oraz www.facebook.com/pannonica.folk/Urząd Miejski w Starym Sączu