• slider1.jpg

Z gratulacjami w partnerskim mieście Dunakeszi Poniedziałek, 10 kwietnia 2017

40 lat temu, graniczące z Budapesztem węgierskie Dunakeszi, zostało podniesione do rangi miasta.

W uroczystościach 40-lecia nadania praw miejskich Dunakeszi  wziął udział burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, jego zastępca Kazimierz Gizicki, sekretarz Gminy Stary Sącz Daniel Śmierciak i nieoceniona w kontakatch starosądecko-węgierskich pani Małgorzata Endres.

Jednym z prezentów jakie nasza delegacja wręczyła burmistrzowi Dunakeszi Diossi Cszabie (na zdjęciu na drugim planie) było młode lipowe drzewko wyhodowane z nasion lipy św. Kingi wraz z "certyfikatem" pochodzenia.

Umowę partnerską między miastami podpisano w 2003 r. Stary Sącz i Dunakeszi współpracują więc od wielu lat, a mieszkańcy obu miast odwiedzają się przy różnych wydarzeniach społeczno-kulturalnych. Najbardziej okazałymi przejawami tych kontaktów był liczny udział Węgrów w obchodach 750-lecia Starego Sącza (część z nich przyjechała konno) i podobna ubiegłoroczna wizyta na 333-lecie odsieczy wiedeńskiej. Do Starego Sącza przyjeżdza również młodzież z Dunakeszi, a Węgrzy chętnie biorą udział w Starosądeckich Jarmarkach Rzemiosła.

 Burmistrz Jacek Lelek podczs obchodów spotkał się m.in. z ministrem w gabinecie premiera Węgier Tuzsonem Bence. Tuzson Bence jest sekretarzem stanu ds. komunikacji rządowej.


Urząd Miejski w Starym Sączu
fot. Dunakeszi Post

Galeria