• slider1.jpg

Uczeń Szkoły Muzycznej w Starym Sączu laureatem międzynarodowego konkursu Środa, 09 kwietnia 2014

Trębacz Adam Pawlik – uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu zdobył I nagrodę w kategorii I – instrumenty dęte blaszane: trąbka, kornet (grupa starsza) obywającego się w Kielcach 4-6 kwietnia br. II Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia.

W Festiwalu wzięło udział 154 uczestników ze szkół muzycznych I stopnia w Polsce i na Ukrainie: 87 uczestników w kategorii instrumentów dętych drewnianych oraz 67 w kategorii instrumentów dętych blaszanych.

Uczestników konkursu w kategorii instrumentów dętych blaszanych oceniała komisja w składzie: prof. Zdzisław Stolarczyk (puzon) – przewodniczący, Akademia Muzyczna w Krakowie; Peter Slávik (trąbka) Konserwatorium Muzyczne w Koszycach, Opera w Koszycach, Słowacja; ad. Marek Medyński (waltornia), Akademia Muzyczna w Łodzi; Jakub Urbańczyk (tuba), Akademia Muzyczna w Łodzi.

Adam Pawlik (rocznik 1996) kształci się w grze na trąbce od czterech lat w Szkole Muzycznej I st. w Starym Sączu pod kierunkiem Piotra Biela (w Kielcach otrzymał specjalne wyróżnienie za przygotowanie ucznia do konkursu). W kieleckim konkursie akompaniował mu na fortepianie Zbigniew Szewczyk.

Utalentowany trębacz wcześniej był już wyróżniany pierwszymi nagrodami w Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków Instrumentalistów oraz Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia Regionu Krakowskiego w Nowym Targu. Jeszcze w tym miesiącu (12-13 kwietnia) weźmie udział w prestiżowej konfrontacji wykonawczej uczniów szkół muzycznych - Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „JUPITER 2014” w Krakowie (fot. arch. Szkoły Muzycznej w Starym Sączu).


Ref. Rozwoju Lokalnego i Promocji UM w Starym Sączu