• slider1.jpg

Konkurs popularyzujący obszary chronione Czwartek, 16 stycznia 2014

W Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski", którego celem jest m.in. popularyzacja tych obszarów chronionych. Na pytania testowe najlepiej odpowiadały uczennice Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu.

W czwartek 16 stycznia br. odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski". W teście uczestniczyły czteroosobowe drużyn ze wszystkich gimnazjów w gminie Stary Sącz. Na 25 pytań w teście, który po części dotyczył wyłącznie Popradzkiego Parku Krajobrazowego najlepiej odpowiadały uczennice z Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu: Marta Ruchałowska, Julia Gawlak, Karolina Mikulec, Lidia Markiewicz (przygotowujące się do konkursu pod opieką nauczycielek Agnieszki Rams i Iwony Rams). Będą one uczestniczyły w kolejnym międzygminnym etapie konkursu tzw. „parkowym”, który odbędzie się w lutym br. Indywidualnie najwięcej punktów uzyskała Patrycja Citak z Gimnazjum w Przysietnicy (78% dobrych odpowiedzi).

Konkurs przygotowała i przeprowadziła inspektor ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu Elżbieta Migacz. Nagrody książkowe, mapy parku i dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu wręczał w imieniu Burmistrza Starego Sącza sekretarz gminy Jan Migacz.

Drużyny, które przejdą powyżej etapu „parkowego” dostaną jeszcze cenniejsze upominki i nagrody, natomiast na reprezentantów poszczególnych województw czeka spotkanie z rówieśnikami w kilkudniowej zielonej szkole, której organizatorem jest krajowy koordynator konkursu. W tym roku finał konkursu odbędzie się w województwie pomorskim.


Ref. Rozwoju Lokalnego i Promocji UM w Starym Sączu

Galeria