• slider1.jpg

W niedzielę 9 czerwca "Powitanie lata" (program imprezy) Czwartek, 06 czerwca 2013

Burmistrz Starego Sącza zaprasza na "Powitanie lata" na starosądeckim Rynku w niedzielę 9 czerwca od godz. 16 do 20, pierwsze występy w ramach projektu "Stary Sącz – Lewocza letnie spotkania z muzyką i tradycją" przygotowanego na lato 2013 r. Program szczegółowy...

Program szczegółowy "POWITANIA LATA" - Stary Sącz, Rynek, 9 czerwca 2013 r.

> Godz. 16.00 - zespół taneczny ALLEGRO
> Godz. 16.10 - zespół IUVENTUS PEDAGOGICA z Lewoczy
> Godz. 17.00 - zespół wokalny „SŁONECZNE KARO”, grupa taneczna „CRAZY GIRLS”
> Godz. 17.35 - grupa taneczna BEST
> Godz. 18.00 - zespół TRIBO
> Godz. 19.00 - zespól muzyczny REV REVENGE

 Od czerwca do września 2013 r. w Starym Sączu, a także w Barcicach i Gołkowicach realizowane będą imprezy łączące ofertę kulturalną i edukacyjną dla mieszkańców pogranicza polsko-słowackiego oraz turystów. Gmina Stary Sącz uzyskała na to przedsięwzięcie (poprzez EUROREGION „TATRY”) dofinansowanie ze środków Europejskiego - Funduszu Rozwoju Regionalnego "Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika 
Słowacka 2007 – 2013" w wysokości 33.821,93 EUR oraz budżetu państwa w kwocie 3.979,05 EUR (całkowita wartość projektu wynosi 39.790,50 EUR). 
 Słowacy z zaprzyjaźnionej Lewoczy przygotowali na ten czas komplementarną imprezę "Imaginacje".
 W trakcie imprez prezentowane będą pieczołowicie pielęgnowane obrzędy ludowe i tradycyjne, regionalne potrawy kuchni polskiej i słowackiej. Wystąpią zespoły folklorystyczne, kapele weselne, orkiestry dęte, młodzieżowe zespoły taneczne oraz znakomici soliści. Dużą atrakcją będzie kolejna edycja cieszącego się uznaniem wystawców i odbiorców „Jarmarku Rzemiosła” (nawiązującego do głośnych, dawnych jarmarków w Starym Sączu, a także w Lewoczy).
"Powitanie lata" otwiera cykl imprez w ramach projektu "Stary Sącz – Lewocza letnie spotkania z muzyką i tradycją" przygotowanego na lato 2013 roku (plakat)! Na internetowej stronie www.letniespotkania.eu można zobaczyć wszystkie zapowiedzi i prezentacje w ramach tego projektu.

 Organizator: Urząd Miejski w Starym Sączu


RRLiP UM Stary Sącz