• slider1.jpg

Jak na koncert, to do Starego Sącza i położonej nieopodal… stodoły Czwartek, 10 stycznia 2013

Aż trzy koncerty „z klimatem” w ciągu jedynie 10 dni zaplanowało Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Wystąpią trzy zespoły, bądź o ugruntowanej pozycji jak NEW LIFE’M, bądź przebojem wdzierające się na muzyczny Parnas jak  Angela Gaber Trio i Dagadana.

Chrześcijańska formacja NEW LIFE’M wystąpi jako pierwsza, w piątek 11 stycznia z koncertem „Kolędy jakich mało”. Członkowie zespołu wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, dlatego wypadkowa ich fascynacji jest różnorodna i specyficzna. W aranżacjach słychać wpływy jazzu, rocka, soulu, folku i latino.
Repertuar koncertu jest niezwykle zróżnicowany, można rzec; wręcz ekumeniczny, bowiem obok znanych wszystkim kolęd, jak: Cicha noc, Gdy się Chrystus rodzi, czy Anioł pasterzom mówił, znalazło się również miejsce dla kolędy protestanckiej Słuchaj, brzmi aniołów pieśń, czy prawosławnej Radość dziś nastała.

Po niezwykle obiecującej inauguracji serii koncertów w nadpopradzkiej stodole w Odnozynie w Barciach  przy okazji występu Kapeli Maliszów, w czwartek 17 stycznia kolejnym zespołem, który zagra w tym miejscu będzie Angela Gaber Trio. Zespół tworzy trójka przyjaciół w osobach:  Angeli Gaber, Łukasza Sabata i pochodzącego z Kazachstanu Alexandra Chikmakova. Muzycy obracają się w różnych nurtach muzycznych, od folku po brzmienia elektro akustyczne. Trio przebojem zjednuje sobie publiczność festiwali folkowych i klubów studenckich tworząc spektakle muzyczne o niepowtarzalnym klimacie, a krytycy wróżą mu wielka karierę. Niepowtarzalny styl zespołu zapewniają wokalizy Angeli, wirtuozowska gitara Saszy i solówki Pawła na ormiańskim instrumencie tradycyjnym – duduku.  

O karierze można już śmiało mówić w przypadku innego zespołu, który będziemy niebawem gościć na Sądecczyźnie.  Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski czyli trio DAGADANA to zdobywcy Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata. Kluczem do sukcesu Dagadany jest oryginalność, brak jakiegokolwiek patosu i luźne podejście do terminu „muzyka folkowa”. Popularność zespołu wykroczyła poza Polskę i Ukrainę.  W ostatnim czasie koncertowali m.in. w Czechach, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Grecji, Chinach, Singapurze, Indonezji. Wybierający się na koncert proszeni są o zabranie z domów instrumentów muzycznych a już szczególnie zabawek, które wydobywają dźwięki. Publiczność w roli orkiestry stała się jedną z wizytówek koncertów DAGADANY. Dagadana zagra w niedzielę 20 stycznia w starosądeckim Sokole.  

Wszystkie wymienione koncerty mają dwie cechy wspólne: rozpoczynają się o tej samej godzinie 19.00 i bilety wstępu kosztują tyle samo; 20 zł (bilet normalny) i15 zł (bilet ulgowy).

Wejściówki można kupować w przedsprzedaży na stronie:

www.bilety.wstarymsaczu.pl  

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu
 


Publik. R.K.

Galeria