• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • Piątek, 20 kwietnia 2018

  Szybsza likwidacja szkód łowieckich

  Przedstawiciele Nadleśnictwa Stary Sącz, sołtysi, przewodniczący osiedli i członkowie kół łowieckich działających w naszej gminie spotkali się, by omówić zmiany w ustawie Prawo łowieckie – szczególnie zmiany przepisów dotyczących szacowania szkód łowieckich i wypłaty odszkodowań rolnikom i właścicielom gruntów.

 • Primatorka partnerskiego miasta Lewocza Lidia Budziniakowa i burmistrz Jacek Lelek podpisali w siedzibie "Euroregionu Tatry" umowę na dofinansowanie wspólnego projektu. Powstanie nowa aplikacja mobilna przeznaczona dla turystów.

 • Piątek, 20 kwietnia 2018

  BEZPIECZNY SENIOR Z PASJĄ!

  Centrum KANA zaprasza seniorów w wieku 60+ mieszkańców powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza do udziału w programie edukacyjno-aktywizującym. Interesujący program, możliwość zwiedzenia wielu miejsc oraz poznania nowych osób. Zgłoszenia do 30 kwietnia!

 • Piątek, 20 kwietnia 2018

  Stypendia pomostowe czekają

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie informuje maturzystów ze wsi i małych miejscowości, którzy chcą studiować, a pochodzą z niezamożnych rodzin, że w roku akademickim 2018/19 czekają stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy.

 • Do 4 maja br. można wziąć udział w konkursie „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”. O tytuł w ósmej edycji konkursu mogą starać się podmioty zarejestrowane w województwie małopolskim i prowadzące działalność gospodarczą od co najmniej 24 miesięcy.

 • Wtorek, 17 kwietnia 2018

  Kariera przez system elektroniczny

  Dotychczas rejestracja osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Kierunek Kariera” Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie była możliwa jedynie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Teraz można rejestrować się jedynie przez system elektroniczny.

 • Środa, 11 kwietnia 2018

  Kwiaty dla Szczęsnego Morawskiego

  120 lat po śmierci zasłużonego dla regionu historyka, w kościółku św. Rocha na starym cmentarzu w Starym Sączu ks. proboszcz Marek Tabor odprawił mszę świętą w jego intencji, a liczne delegacje złożyły kwiaty na jego grobie. To była pierwsza odsłona tegorocznych obchodów poświęconych autorowi „Sądecczyzny”.

 • W tym roku Samorząd Województwa Małopolskiego oddaje w ręce Małopolan 8 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Aby zdobyć te pieniądze należy złożyć wniosek w okresie od 7 maja do 6 czerwca br. Warto jednak dobrze się do tego przygotować, sprawdzić regulamin i wymagania formalne podczas warsztatów informacyjno-edukacyjnych w 20 miastach Małopolski.

 • Czwartek, 05 kwietnia 2018

  Targi ogrodnicze na starej Sandecji!

  Fundacja Sądecka zaprasza w weekend 14-15 kwietnia na Sądeckie Targi Ogrodnicze. Po raz pierwszy w centrum Nowego Sącza, przy al. Wolności na tzw. starej Sandecji. Będą atrakcyjne propozycje na działkę, do przydomowego ogródka, na balkony, parapety itd., itp.


 

♦ XLVII Posiedzenie Rady Miejskiej w Starym Sączu odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, ul. Batorego 25 →

♦ Apel Nr 1/2018 Rady Miejskiej w Starym Sączu z dnia 26 marca 2018 r. w sprawie zlokalizowania siedziby Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz pozostałych instytucji, o których mowa jest w Programie Polska Platforma Przemysłu 4.0 w Nowym Sączu →


♦ Uchwała Nr XLVI/739/2018 Rady Miejskiej w Starym Sączu z dnia 26 marca 2018 r. w sprawie utworzenia stałych obwodów głosowania, ustalenia ich granic i numerów obwodów głosowania oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych w Gminie Stary Sącz →
♦ Obwieszczenie Rady Miejskiej w Starym Sączu o uchwałach podjętych na XLVI Sesji Rady Miejskiej 26 marca 2018 r. →

♦ Uchwała Nr XLV/714/2018 Rady Miejskiej w Starym Sączu z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie podziału Gminy Stary Sącz na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych... →


♦ Mieszkańcy Gminy Stary Sącz mogą korzystać z Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu w formie bezpłatnej pomocy: psychologa, mediatora, prawnika, kuratora sądowego, itd. →


Telefon zarządzania kryzysowego (o zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi) +48 665460270 (calodobowy) lub +48 18 4460055 (tylko w godzinach pracy urzędu) →


Ministerstwo Rozwoju przypomina, że rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna → 


 

 


  

       


       


 

Kalendarz imprez