• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • W godzinach od 8 do 17 w dniu 1 listopada przy bramach na starosądeckie cmentarze tradycyjnie pojawią się kwestarze, którzy pod egidą Towarzystwa Miłośników Starego Sącza będą zbierać datki na kolejne prace remontowe zabytkowych nagrobków.

 • Środa, 29 października 2014

  Druga edycja konkursu Kultura w Sołectwach

  Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu zaprasza podmioty w sołectwach Gminy Stary Sącz do współpracy w zakresie realizacji zadań w dziedzinie edukacji kulturalnej i artystycznej w ramach konkursu „Kultura w Sołectwach - edycja druga”.

 • W trzynstej kolejce IV ligi 2014/2015, grupa: małopolska (wschód) Barciczanka Barcice przegrała z MLKS Żabno 1:2, ale nadal zajmuje szóste miejsce w tabeli, Sokół Stary Sącz w czternastej kolejce klasy A 2014/2015, grupa: Nowy Sącz doznał dotkliwej porażki 2:5 z Grybovią Grybów.

 • Pierwsza „Dziecięca Sesja Rady Miejskiej” odbyła się w sali narad Urzędu Miejskiego w Starym Sączu 16 października o godz. 11:30. Projekt powstał z inicjatywy opiekunów małego samorządu Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, na zaproszenie przewodniczącej Rady Miejskiej.

 • W Starym Sączu odbył się w sobotę 18 października przyjęty długimi owacjami przedpremierowy pokaz „Rewizora” Nikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra. Wybitny aktor, reżyser i pedagog sam gra główną rolę.

 • Środa, 15 października 2014

  Koncert i wyróżnienia dla nauczycieli

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, we wtorek 14 października br. w sali „Sokoła" w Starym Sączu odbyło uroczyste spotkanie burmistrza Jacka Lelka z obecnymi i byłymi pracownikami gminnych placówek edukacyjnych.

 • Wtorek, 14 października 2014

  Prawo własności Domu na Dołkach

  Gmina Stary Sącz nabyła nieodpłatnie prawo własności nieruchomości (oznaczonej jako działka nr 1856 o pow. 0,0999 ha, objęta księgą wieczystą nr NS1S/00136903/5) położonej w Starym Sączu (Dom na Dołkach - Muzeum Regionalne).

Kalendarz imprez