• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • [#dict:day3#], 21 [#dict:month09#] 2016

  Stary Sącz przyjazny seniorom

  Starosądecki Uniwersytet Trzciego Wieku zaingurował dzisiaj w CKiS im. Ady Sari nowy rok akademicki, a burmistrz Jacek Lelek odebrał certyfikat „Stary Sącz przyjazny seniorom”.

 • [#dict:day5#], 16 [#dict:month09#] 2016

  Nagrody im. Stanisława Witkiewicza rozdane

  Burmistrz Jacek Lelek i Anna Szewczyk-Świątek wraz z Wojciechem Świątkiem z pracowni 55 Architekci S.C. odebrali nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za platformę widokową w Woli Kroguleckiej. W Krakowie nagrodzono najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

 • [#dict:day4#], 15 [#dict:month09#] 2016

  Droga gminna "Na kliny" w Barcicach gotowa

  Zakończył się remont drogi gminnej „Na kliny” w Barcicach. Remont drogi i odbudowa przepustów kosztowały ćwierć miliona złotych

 • [#dict:day1#], 12 [#dict:month09#] 2016

  Program JAWOR - szansa na termomodernizację

  Trwa nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego "JAWOR" poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Program  realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.  

 • Burmistrz Jacek Lelek wziął udział w diecezjalnym dziękczynieniu Bogu za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego.

 • [#dict:day5#], 09 [#dict:month09#] 2016

  Wernisaż wystawy malarstwa Jacka Polaka

  W sobotę Galeria pod Piątką - Rynek 5 zaprasza o godz. 12.30 na wernisaż wystawy malarstwa Jacka Polaka. Wystawa będzie czynna do 30 września - wstęp wolny.

 • Burmistrz Jacek Lelek gościł w Starym Sączu wicemarszałka węgierskiego parlamentu i byłego ministra przemysłu i handlu prof. dr Janosa Latorcai oraz ambasadora Węgier w Polsce dr Ivana Gyurcsika z małżonką.

 • [#dict:day4#], 08 [#dict:month09#] 2016

  Ruszyła przebudowa „Seuchterówki”

  Rozpoczęły się prace przy rozbudowie zabytkowego budynku przy ul. Mickiewicza,tzw. Seuchterówki, gdzie będzie mieścić się siedziba Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Całość będzie kosztować 2 547 799 zł.

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez