• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • W związku z wystąpieniem na obszarze gminy w nocy ze środy na czwartek 13-14 sierpnia wichury o charakterze trąby powietrznej (Stary Sącz, Moszczenica…) wyrządzającej szkody w uprawach i mieniu, przypominamy, że po stwierdzeniu szkód rolnik do 10 dni powinien złożyć informację o szkodach.

 • [#dict:day2#], 19 [#dict:month08#] 2014

  Dzieci z półkolonii z życzeniami u burmistrza

  Nasz burmistrz dziś nie spał całą noc / bo jutro pracy czeka go moc / Wcześniej odłożył śniadanie / Bo musiał odbyć spotkanie… tymi słowami witały się dzieci z półkolonii letniej Placówki Wsparcia Dziennego w Starym Sączu z burmistrzem Jackiem Lelkiem, życząc z okazji imienin realizacji planów, wytrwałości i siły.

 • [#dict:day1#], 18 [#dict:month08#] 2014

  Wymyśl hasło dla „Akademii Wodnika” i wygraj tablet!

  Spółka Sądeckie Wodociągi ogłasza konkurs na hasło promujące projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży „Akademia Wodnika”. Zwycięzcę poznamy podczas I Pikniku Wodociągowego w niedzielę 31 sierpnia w Starym Sączu (w pierwszym dniu Międzynarodowego Tygodnia Wody). Do wygrania tablet o wartości ok. 1,3 tys. zł.

 • W nocy ze środy na czwartek 13-14 sierpnia nad Starym Sączem przeszła wichura o charakterze trąby powietrznej. Najbardziej ucierpiała zabudowa przy ul. Partyzantów, Papieskiej, szkody są na ul. Węgierskiej i w innych miejscach.

 • [#dict:day3#], 13 [#dict:month08#] 2014

  Najpiękniejsze zabytki Starego Sącza i pejzaże tatrzańskie

  Dwie wystawy: grafik i akwareli Mieczysława Guca oraz malarstwa Józefa Mularczyka będzie można obejrzeć jeszcze tego lata w dwóch sąsiedzkich galeriach w budynku nr 5 przy Rynku Starego Sącza.

 • [#dict:day1#], 11 [#dict:month08#] 2014

  Nadzwyczajna impreza w Starym Sączu

  W niedzielę 10 sierpnia w Starym Sączu odbył się II Zjazd Sądeczan, którego głównym organizatorem jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Mszy św. przy Ołtarzu Papieskim przewodniczył ks. bp Władysław Bobowski. Ogłoszono wyróżnionych honorowymi medalami oraz zwycięzców plebiscytu o nagrodę Towarzystwa.

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez