• slider1.jpg
 • Zasady, deklaracje, terminy odbierania odpadów, opłaty itd. w zakładce Urząd Miejski/Gospodarka odpadami komunalnymi...

Aktualności najnowsze

 • Do godz. 20 w niedzielę 3 sierpnia prognozuje się temperaturę maksymalną 29-320C. Temperatura minimalna 17-190C. Od godz. 11 do 23 w poniedziałek 28 lipca prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz opady gradu i wiatr do 65 km/h/.

 • [#dict:day1#], 28 [#dict:month07#] 2014

  Debata o bezpieczeństwie w Starym Sączu

  Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz Burmistrz Starego Sącza zapraszają mieszkańców miasta na spotkanie o bezpieczeństwie publicznym, w środę 30 lipca o godz. 10 w sali narad Urzędu Miejskiego w Starym Sączu (ul. Batorego 25, I pietro).

 • [#dict:day5#], 25 [#dict:month07#] 2014

  Komunikat - zmiana organizacji ruchu!

  W dniach 27 lipca (niedziela), 1 sierpnia (piątek) i 2 sierpnia (sobota) 2014 roku w godzinach od 6 do 20 wystąpią utrudnienia w ruchu – zostanie zamknięty przejazd przez Rynek Starego Sącza.

 • [#dict:day4#], 24 [#dict:month07#] 2014

  Pierwszy dzwonek. Projekt zwiększania szans edukacyjnych

  Burmistrz Starego Sącza informuję, że rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na zakup artykułów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników. WNIOSKI PRZYJMOWANE SĄ W SEKRETARIACIE URZĘDU MIEJSKIEGO DO 29 LIPCA!

 • [#dict:day4#], 24 [#dict:month07#] 2014

  Odblaskowa Gmina Stary Sącz. Akcja promocyjna i konkurs

  Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, wchodząca w życie 31 sierpnia 2014 r. nakazuje każdemu pieszemu poruszającemu się po drodze poza obszarem zabudowanym używanie elementów odblaskowych. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo - noście odblaski!

 • [#dict:day2#], 22 [#dict:month07#] 2014

  Mikrodotacje w ramach konkursu FIO Małopolska Lokalnie

  Operatorzy konkursu FIO (Fundusze Inicjatyw Obywatelskich) Małopolska Lokalnie, ogłaszają nabór do pierwszego konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa małopolskiego.

 • W poniedziałek 21 lipca br. burmistrz Jacek Lelek podejmował artystów malarzy z różnych krajów świata biorących udział w IX Międzynarodowym Plenerze Malarskim – Sympozjum Kultur Lokalnych (International Workshop of Painters – Symposium of Local Cultures) Stary Sącz – 2014.

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez