• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • Informujemy uprzejmie, że w związku ze Starosądeckim Jarmarkiem Rzemiosła, który odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia br. (sobota-niedziela) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ulicach Starego Sącza.

 • [#dict:day1#], 14 [#dict:month08#] 2017

  Wielka nagroda festiwalu została w Polsce

  W poniedziałek 14 sierpnia dobiegł końca Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI, z pokazami filmów w starosądeckim Sokole. Animatorem tego przedsięwzięcia był ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa PROMYCZEK.

 • [#dict:day3#], 09 [#dict:month08#] 2017

  75. rocznica likwidacji starosądeckiego getta

  Towarzystwo Miłośników Starego Sącza wraz z Fundacją Nomina Rosae – Sądecki Sztetl zapraszają w czwartek 17 sierpnia na obchody 75. rocznicy likwidacji starosądeckiego getta.

 • [#dict:day2#], 08 [#dict:month08#] 2017

  Wielkie Odkrywanie Małopolski - konkurs

  Warto pochwalić się Starym Sączem. Sprawdź starosądeckie nominacje, doceń ludzi, miejsca, które trzeba odwiedzić i wydarzenia, na których warto być.

 • [#dict:day1#], 07 [#dict:month08#] 2017

  Rekrodowe dofinansowanie dla Starego Sącza

  Na kanalizację zachodniej części miasta, nasz samorząd dostanie ponad 14 mln zł. Całkowity koszt zadania to 27 mln.

 • [#dict:day1#], 07 [#dict:month08#] 2017

  Kto zdobędzie lilie św. Klary?

  W najbliższy piątek rusza MUNDI - Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci - wstęp na pokazy filmowe w Sokole jest darmowy.

 • [#dict:day3#], 02 [#dict:month08#] 2017

  Budżet Obywatelski IV edycja

  Ruszają konsultacje Regulaminu przed IV edycją Budżetu Obywatelskiego w Starym Sączu. Konsultacje potrwają od 1 sierpnia do 21 sierpnia 2017 r. 

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez