• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • W Halowych Mistrzostwach Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Piłce Nożnej Chłopców regionu nowosądeckiego, pod patronatem Burmistrza Starego Sącza, zwyciężyła drużyna 6-33 ŚHP Nowy Sącz.

 • [#dict:day4#], 26 [#dict:month02#] 2015

  Ferie zimowe pełne atrakcji

  Placówka Wsparcia Dziennego w Starym Sączu, jak co roku zorganizowała dla dzieci w czasie ferii zimowisko o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz edukacyjnym. Dla uczestników przygotowano ciekawe zajęcia na miejscu i atrakcyjne wyjazdy.

 • [#dict:day3#], 25 [#dict:month02#] 2015

  Zastępca burmistrza wrócił z Japonii

  W dniach od 20 do 24 lutego zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki gościł w Tokio, w Galerii Art 3331, na otwarciu wystawy prac prof. Mariana Nowińskiego (komisarza starosądeckiego pleneru) i Onji Tae. Spotkał się także z burmistrzem Ishikawa Masami.

 • [#dict:day2#], 24 [#dict:month02#] 2015

  Komunikat Urzędu Miejskiego w Starym Sączu

  W dniach 26 – 27 lutego 2015 roku prowadzone będą prace wdrożeniowe nowego Systemu Rejestrów Państwowych i nie będzie możliwe załatwienie spraw meldunkowych.

 • [#dict:day5#], 13 [#dict:month02#] 2015

  Pieniądze na lokalne inicjatywy obywatelskie

  Do 30 marca mieszkańcy gminy mogą zgłaszać własne pomysły na inwestycje i inne inicjatywy publiczne w ramach budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji jest 400 tys. zł, a to w jaki sposób zostaną one wydane zależy wyłącznie od mieszkańców, którzy w głosowaniu ocenią propozycje.

 • [#dict:day4#], 05 [#dict:month02#] 2015

  Nauka bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich

  Uczniowie szkół podstawowych z Barcic i Przysietnicy od końca stycznia uczą się jazdy na nartach, w ramach projektu „Jeżdżę z głową”, realizowanego w formie pomocy finansowej gminie przez Marszałka Małopolski.

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez