• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • [#dict:day4#], 20 [#dict:month09#] 2018

  Strażacka młodzieżówka powalczy o puchary i medale

  W najbliższą niedzielę o g. 13.00 na starosądeckich błoniach odbędą się gminne zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Stary Sącz. Jak zwykle w zawodach będzie uczestniczyć drużyna z OSP Biegonice. W teście strażackiej sprawności weźmie udział 12 drużyn.

 • [#dict:day3#], 19 [#dict:month09#] 2018

  Uwaga: Ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 27 września do 6 października 2018 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną.

 • [#dict:day2#], 18 [#dict:month09#] 2018

  Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

  Na zadania, które przeszły weryfikację Małopolanie będą mogli głosować od 10 września do 5 października. Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy do 30 listopada 2018 r.

 • [#dict:day1#], 17 [#dict:month09#] 2018

  Harmonogram zebrań osiedlowych

  Wrzesień upłynie pod znakiem spotkań z mieszkańcami na starosądeckich osiedlach. Przyjdź i porozmawiaj o Starym Sączu.

 • [#dict:day3#], 12 [#dict:month09#] 2018

  Niezwykłe spotkanie historii z nowoczesnością

  Zapraszamy do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni.  Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje - zapraszamy na spotkanie z Niepodległą w Mobilnym Muzem Multimedilanym na starosądeckim rynku. 

 • [#dict:day3#], 12 [#dict:month09#] 2018

  Społecznik roku - nabór wniosków

  Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do zgłaszania w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek” osób bezinteresownie działających na rzecz innych, organizujących pomoc sąsiedzką, udzielających się społecznie, wspierających społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczących o ochronę środowiska.

 • [#dict:day3#], 12 [#dict:month09#] 2018

  Pierwsi terytorialsi powołani do małopolskiej brygady

  Ponad 30 żołnierzy rezerwy wstąpiło w sobotę 25 sierpnia w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przed nimi 8 dni intensywnego szkolenia wyrównawczego na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

 • [#dict:day5#], 07 [#dict:month09#] 2018

  Atrakcje dla mieszkańców osiedla Cyganowice

  W niedzielę 2 września na boisku sportowym osiedla Cyganowice odbył się plenerowy festyn rodzinny dla mieszkańców pn. „Pożegnanie lata”.

 • [#dict:day5#], 07 [#dict:month09#] 2018

  Partnerstwo dla książki 2018

  Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez