• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • [#dict:day2#], 09 [#dict:month12#] 2014

  Utalentowany biegacz w szkole w Gaboniu

  Burmistrz Jacek Lelek przyjmował w poniedziałek 8 grudnia jedenastoletniego Kacpra Marczyka ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu, zwycięzcę Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Nowym Targu. Uczniowi towarzyszyła dyrektor szkoły Elżbieta Kruczek, nauczyciel wf Piotr Wańczyk, sołtys i radny Mirosław Garbacz.

 • [#dict:day2#], 09 [#dict:month12#] 2014

  Małopolska szkoła z pasją w Przysietnicy

  W Operze Krakowskiej odbyła się na początku grudnia uroczystość związana z zakończeniem III edycji konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”, w ramach którego nagradzane są szkoły wyjątkowo zaangażowanie w pracę z uczniem.

 • [#dict:day5#], 05 [#dict:month12#] 2014

  Królowa otworzyła historyczno-kostiumowy Teatr Storia

  „Królowa Śniegu” na podstawie baśni H. Christiana Andersena, w reżyserii Łukasza Głąba zainaugurowała 4 grudnia historyczno-kostiumowy Teatr Storia w Starym Sączu. Spektakl będzie wystawiony ponownie 6 grudnia, 28 grudnia i 4 stycznia (wszystkie przedstawienia o godz. 17) .

 • [#dict:day5#], 28 [#dict:month11#] 2014

  Ślizgawka miejska pod lipami na Rynku

  Do 28 lutego w godzinach od 11 do 20 można korzystać ze sztucznego (syntetycznego) lodowiska na Rynku Starego Sącza. Kasa i wypożyczalnia łyżew czynne od godz. 10:45. Szczegóły (cennik, regulaminy, rezerwacja telefoniczna, itd.) na stronach Informacji Turystycznej.

 • [#dict:day5#], 21 [#dict:month11#] 2014

  Akademia Młodego Odkrywcy. Nowa aplikacja questowa

  Lokalna Grupa Działania Brama Beskidu we współpracy z Lokalną Grupą Działania Wielicka Wieś proponują w ramach projektu Akademia Młodego Odkrywcy… zwiedzanie i aktywną formę wypoczynku z wykorzystaniem aplikacji questowej na Androida. Więcej na stronie „Bramy Beskidu”.

 • [#dict:day4#], 20 [#dict:month11#] 2014

  Reelekcja Burmistrza Jacka Lelka. Wybrani do rad i sejmiku

  W wyborach 16 listopada 2014 r. Jacek Lelek uzyskał 6504 tj. 73,4% głosów ważnych i będzie nadal sprawował urząd Burmistrza Starego Sącza. W Radzie Miejskiej zasiądzie siedemnastu radnych z „Gminnego Porozumienia Wyborczego” Jacka Lelka, dwóch z „Prawa i Sprawiedliwości”, dwóch z „Samorządnego Starego Sącza”.

 • [#dict:day3#], 19 [#dict:month11#] 2014

  Nowy przewodnik po starosądeckich muzeach

  Towarzystwo Miłośników Starego Sącza wydało „Przewodnik po Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli oraz Muzeum Księdza Józefa Tischnera w Starym Sączu”. Autorem przewodnika jest Andrzej Długosz.

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez