• slider1.jpg

Aktualności najnowsze

 • [#dict:day4#], 28 [#dict:month04#] 2016

  Bardzo ważny komunikat w związku z przebudową...

  Komunikat Burmistrza Starego Sącza w związku z przebudową ulicy Cyganowickiej, drogi Barcice – Cyganowice i mostu nad Popradem w Popowicach

 • [#dict:day4#], 28 [#dict:month04#] 2016

  Nowy herb Starego Sącza?

  Na sesji Rady Miejskiej Starego Sącza 25 kwietnia br. burmistrz Jacek Lelek zaprezentował trzy wersje nowego herbu Starego Sącza. Teraz zajmie się nimi i przedstawi swoją opinię Komisja Statutowa, Inwentaryzacji, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej Starego Sącza.

 • [#dict:day2#], 26 [#dict:month04#] 2016

  Symbole Dni Młodzieży peregrynują do Grodu Św. Kingi

  W środę 4 maja przed południem na dziedzińcu klasztornym w Starym Sączu pojawią się oryginalne symbole Światowych Dni Młodzieży; krzyż i ikona Salus Populi Romani. Pierwszy raz znaki te otrzymała młodzież z rąk Jana Pawła II i od tego czasu peregrynują one po miejscach Światowych Dni Młodzieży.

 • [#dict:day5#], 22 [#dict:month04#] 2016

  Jubileuszowe torty radia RDN

  Śpiewaj sto lat z radiem RDN Nowy Sącz! Mamy dla Was 5 wyśmienitych tortów na nasze 5. urodziny! – zachęca Biuro Reklamy i Promocji popularnej w naszym regionie rozgłośni radiowej.

 • [#dict:day1#], 18 [#dict:month04#] 2016

  Próby integracyjnego przedstawienia „Być kobietą”

  W remizie OSP w Starym Sączu trwają intensywne próby nowego przedstawienia w ramach projektu „Integracyjna Grupa Teatralna 2016”, opracowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. Przedstawienie współfinansuje Gmina Stary Sącz.

 • W 2016 roku Gmina Stary Sącz wyremontuje dwa odcinki dróg w ramach podziału środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Minister Infrastruktury i Budownictwa przyznał dla Starego Sącz na ten cel promesę w wysokości 210 tys. złotych.

 • [#dict:day7#], 10 [#dict:month04#] 2016

  Koncert wdzięczności na dziesięciolecie!

  W niedzielę 10 kwietnia br. w starosądeckim Sokole odbył się coroczny Koncert Wdzięczności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu, które pracuje z powszechnym uznaniem już 10 lat!

 

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam na stronach internetowych Miasta i Gminy Stary Sącz.
Mam zaszczyt zaprezentować nasze miasto i gminę, bogactwem historii sięgające wczesnego średniowiecza, kiedy to Stary Sącz był jednym z ważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych Małopolski. Europa była wówczas jednością, a starosądecki klasztor Klarysek promieniował kulturą tworzoną przez stanowiące elitę intelektualną wielonarodowe zgromadzenie zakonne.
Niepowtarzalne walory krajobrazowe, zachowany w niezmienionej postaci układ architektoniczny miasta z licznymi zabytkami, a także niezwykła życzliwość i gościnność mieszkańców, od lat przyciągają do Starego Sącza rzesze odwiedzających.
Klasztor Klarysek, będący sanktuarium Pani Ziem Sądeckich – Świętej Kingi, od wieków odwiedzany jest licznie przez pielgrzymów z całej Europy. 16 czerwca 1999 roku, u stóp starosądeckiego klasztoru, Jan Paweł II, w obecności ponad 600 tysięcy pielgrzymów, dokonał aktu kanonizacji błogosławionej Kingi. Wydarzenie to uwiecznia jedyna w swym rodzaju pamiątka – zachowany w całości ołtarz papieski, zbudowany na tę uroczystość. Wokół niego powstaje Sądeckie Centrum Pielgrzymowania.
Zapraszam do naszej gminy turystów, pielgrzymów, a także inwestorów. Ze szczególną życzliwością powitamy przedsiębiorców branży turystyczno-wypoczynkowej. Zapewniam o przychylności Miasta i Gminy dla wszelkich działań służących rozwojowi starosądeckiej dziedziny.
Mieszkańców naszej Gminy - nade wszystko miłujących swoją „małą Ojczyznę” - charakteryzuje aktywność i pracowitość. Efektem ambitnych inicjatyw mieszkańców i konsekwentnego działania samorządu jest dobrze rozwinięta infrastruktura, baza noclegowo-gastronomiczna, gęsta sieć ośrodków zdrowia, placówek kulturalno–oświatowych… ład, czystość i porządek. Naszą nadzieją i szansą na dalszy rozwój jest otwarte i dobrze wykształcone młode pokolenie. Dla nich inwestujemy w infrastrukturę oświatową i rozwój życia kulturalnego. To właśnie w Starym Sączu, od 1975 roku, organizowany jest jeden z najważniejszych, cieszący się uznaniem artystów, publiczności i mediów – Festiwal Muzyki Dawnej.

Serdecznie zapraszam do „Średniowiecznej Perły Beskidów”, wpisanego do Kapituły Najstarszych Miast Polski – Starego Sącza.

Burmistrz Marian Cycoń

Kalendarz imprez